Ακολουθήστε μας στο Google news

LIVE ενημέρωση από το "ΑΕΚ Αρένα", για τον επαναληπτικό αγώνα ΑΕΛ - Άρης:

90+4΄ Τέλος αγώνα 90΄ Τέσσερα λεπτά καθυστερήσεις. 86΄ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Μαρτίνεζ έξω Ιντέγε 83΄ ΚΟΚΚΙΝΗ: Δεύτερη κίτρινη κάρτα και συνάμα κόκκινη σε Γκοντάλ. Η ΑΕΛ συνεχίζει με 10 παίκτες 81΄ Κεφαλιά Κάρλος εκτίναξη από Ζουλιάν που διώχνει Διαιτητής-«ΚΑΡΜΑΝΙΟΛΑ» στην «Αρένα», στέλνει τον Άρη στον επόμενο γύρο 78΄ Απευθείας εκτέλεση φάουλ Ματίγια στην εξωτερική πλευρά των δικτύων του Βοζίνια η μπάλα. 77΄ Κίτρινη κάρτα στομ Γκαθτανάγια Ο… ΠΑΟΚ η αιτία της έντασης στην κερκίδα του Άρη! 69΄Κοντινή κεφαλιά Γκαζαριάν άουτ η μπάλα. 68΄ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Πατσέκο έξω Φετφατζίδης. 66΄ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Αντόνια έξω Νιλς Τεϊσέιρα. 61΄ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα Τόνσο έξω Λάρσον 61΄Κίτρινη κάρτα στον Σούντγκρεν. 59΄ Πέναλτι ζήτησε η ΑΕΛ σε σπρώξιμο στον Αβραάμ, τίποτα λέει ο διαιτητής... 52΄ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Αβραάμ έξω Γουίλερ. 52΄ Αλλαγή για την ΑΕΛ. Μέσα Κάρλος έξω Χουράδο. 51΄ Σουτ Ιντέγε διώχνει σε κόρνερ ο Βοζίνια. 46΄ Έναρξη β΄ ημιχρόνου Μικρο-συμπλοκή παικτών που προκάλεσε ΕΝΤΑΣΗ στην κερκίδα του Άρη Θεσσαλονίκης (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ) Προβάδισμα πρόκρισης με πέναλτι για τον Άρη, ΑΤΥΧΗ η ΑΕΛ 45΄ Τέλος ημιχρόνου. Τραβούσε τα… μαλλιά του ο Κέρκεζ 44΄ Κίτρινη κάρτα στον Κόρχουτ. 42΄ Κίτρινη κάρτα στον Ντιγκινί. 42΄ Κίτρινη κάρτα σε Γουίλερ 39΄ Κίτρινη κάρτα σε Χιμένεθ. 39΄ Κίτρινη κάρτα σε Νιλς Τεϊσέιρα. 37΄ Κοντινή κεφαλιά Νιλς Τεϊσέιρα η μπάλα στο κάθετο δοκάρι του Ζουλιάν και άουτ η μπάλα. 36΄ Κίτρινη κάρτα στον Ματίγια. 33΄ Κίτρινη κάρτα στον Ζουλιάν. 24΄ Πλασέ Ιντέγε και διώχνει με διπλή προσπάθεια ο Βοζίνια. Από την άσπρη βούλα του πέναλτι άνοιξε το σκορ ο Άρης μέσα στο «Αρένα» (ΒΙΝΤΕΟ) Με την πλάτη στον τοίχο η ΑΕΛ… 15΄ Κίτρινη κάρτα στον Γκοντάλ. 14΄ ΓΚΟΛ: Με εύστοχο κτύπημα πέναλτι ο Ντιγκινί ανοίγει το σκορ. Το πέναλτι το κέρδισε ο Ιντέγε μετά από επαφή που είχε με τον Βοζίνια. Μπορεί να έφυγε από την ΑΕΛ για άλλη Κυπριακή ομάδα, όμως, πήγε «Αρένα» με Άρη! Ο Χουράδο σε θέση τετ α τετ κάνει το πλασέ αποκρούει ο Ζουλιάν. Έναρξη αγώνα με τον Άρη στη σέντρα. «Χαλαροί» πριν τη σέντρα οι ποδοσφαιριστές του Άρη (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ) Πάτησε «ΑΕΚ Αρένα» ο Καρυπίδης και πηγαδάκι με παίκτη της ΑΕΛ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) ΜΠΛΟΦΑ που θυμίζει άλλες εποχές από τον προπονητή του… ανώτερου Άρη Ταλαιπωρία για ΑΕΛίστες-Απολλωνίστες – Πιθανόν να μην προλάβουν να πάνε έγκαιρα σε ΓΣΠ και ΑΡΕΝΑ Οι κινήσεις του Κέρκεζ στην «σκακιέρα» – Μία αλλαγή σε σχέση με το πρώτο ματς Οι έντεκα του Κέρκεζ για τη «μάχη» με τον Άρη στην «Αρένα» (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Η αρχική ενδεκάδα του Σάββα Παντελίδη για τον επαναληπτικό με την ΑΕΛ (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ) Διαιτητής: Jorge Sousa (POR) Βοηθοί διαιτητές: Alvaro Mesquita (POR) - Nuno Miguel Silva Manso (POR) Τέταρτος διαιτητής: Claudio Filipe Ruivo Pereira (POR) ΑΕΛ Λεμεσού (Κέρκεζ): Βοζίνια, Αντρέ Τεϊσέιρα, Γκαθτανάγια, Ζντραβκόφσκι, Γκαζαριάν, Αντάμοβιτς, Αγκάνοβιτς, Γκοντάλ, Χουράδο, Γουίλερ, Νιλς Τεϊσέιρα Άρης Θεσσαλονίκης (Παντελίδης): Ζουλιάν, Μπάσα, Ντιγκινί, Λάρσον, Ιντέγε, Σούντγκρεν, Ματίγια, Φετφατζίδης, Χιμένεθ, Κόρχουτ, Ρόουζ Πάμε να δούμε τις αρχικές ενδεκάδες των δύο ομάδων: Από την άλλη, η ομάδα της Θεσσαλονίκης παίζει για δύο αποτελέσματα, αφού προκρίνεται αν φυσικά κερδίσει, αλλά και με οποιαδήποτε ισοπαλία με γκολ (1-1, 2-2 κλπ). Στο πρώτο παιχνίδι στο "Κλεάνθης Βικελίδης", οι δύο ομάδες έμειναν στο 0-0 και ως εκ τούτου, η ΑΕΛ για να προκριθεί χρειάζεται μόνο νίκη με οποιοδήποτε σκορ ή να επικρατήσει στα πέναλτι, αν ο κανονικός αγώνας και η παράταση λήξουν χωρίς σκορ (0-0). Μαζί θα παρακολουθήσουμε LIVE την εξέλιξη του επαναληπτικού αγώνα για τον Β΄ προκριματικό του Γιουρόπα Λιγκ ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον Άρη, ο οποίος θα διεξαχθεί στο "ΑΕΚ Αρένα" και θα ξεκινήσει στις 20:00. Καλησπέρα σας από το ThemaSports.com!