Ακολουθήστε μας στο Google news

Σκηνές... απείρου κάλλους εκτυλίχθηκαν στο ΟΑΚΑ το βράδυ της Τετάρτης (04/03), στον πρώτο ημιτελικό του κυπέλλου ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Άρη Θεσσαλονίκης.

Στο ημίχρονο, η ομάδα της Θεσσαλονίκης κατήγγειλε επίθεση του Δημήτρη Μελισσανίδη στους διαιτητές της αναμέτρησης, αλλά και στον ισχυρό άντρα του Άρη, Θόδωρο Καρυπίδη, ενώ το δευτερο ημίχρονο ξεκίνησε με 25 λεπτά καθυστέρηση! ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΔΩ: Επίθεση Μελισσανίδη σε διαιτητή και Καρυπίδη καταγγέλλει ο Άρης! – Με μεγάλη καθυστέρηση άρχισε το Β΄ ημίχρονο στο ΟΑΚΑ Στο δεύτερο ημίχρονο, η κατάσταση... ξέφυγε και θύμισε κάτι από το αλήστου μνήμης ντέρμπι-τίτλου ανάμεσα στην ΑΕΛ και τον ΑΠΟΕΛ στις 17/05/2014 με διαιτητή τον Δημήτρη Μασιά. Συγκεκριμένα, ένα λεπτό μετά το 2-1 της «Ένωσης» στο 57’, ο γυμναστής του Άρη, Λάζαρος Βαρδάκης βρέθηκε πεσμένος στο έδαφος, πιάνοντας το κεφάλι του, με τους φιλοξενούμενους να διαμαρτύρονται στο διαιτητή για χτύπημα από αγνώστους που μπήκαν στο γήπεδο. Ο Άγγελος Χαριστέας κάλεσε τους παίκτες της ομάδας του να αποχωρήσουν από τον αγωνιστικό χώρο, όπως και έγινε για λίγα λεπτά, αλλά ο Πορτογάλος διαιτητής, μιλώντας με τους συνεργάτες του στο VAR δεν διαπίστωσε κάτι μεμπτό και κάλεσε εκ νέου τους παίκτες εντός των γραμμών για να συνεχιστεί κανονικά το παιχνίδι, όπως και έγινε...