Ακολουθήστε μας στο Google news

Τον Αντρέα Κατσαντώνη κι άλλους ένα-δυο Κύπριους παίχτες να «ετοιμάσει» για τη νέα αγωνιστική περίοδο ο Σάββας Πουρσαιτίδης, θα είναι μεγάλη υπόθεση. Το σημειώνουμε αυτό με αφορμή την τοποθέτηση του προπονητή του ΑΠΟΕΛ, αμέσως μετά τον ψεσινό αγώνα με τον Εθνικό. Aπό τη στιγμή που η ομάδα του υποβιβάστηκε στο δεύτερο γκρουπ, είναι λογικό να «χρησιμοποιήσει» τα παιχνίδια της δεύτερης φάσης, σαν μια διαδικασία αξιολόγησης του έμψυχου υλικού. Πάντως ένα παιδί που δείχνει ν’ αρπάζει την ευκαιρία, είναι ο 21χρονος επιθετικός Αντρέας Κατσαντώνης. Χτες το μόνο που δεν πέτυχε ήταν ένα γκολ. Έκανε εξαιρετική κίνηση λίγο πριν εκπνεύσει το ημίχρονο, αλλά «το έβγαλε» ο Μπογκαντίνοφ. Είχε συμμετοχή στο πρώτο γκολ, αυτός... βρήκε τον Zαχίντ με μπαλιά -τρύπα, με τον Πακιστανό να γυρίζει στον Ενσούε... Θυμίζουμε ότι το Καλοκαίρι του 2018, ο Κατσαντώνης μετακόμισε από την Ομόνοια στον ΑΠΟΕΛ, είχε γίνει πολύ ντόρος τότε, με τις δυο ομάδες να οδηγούνται στις δικαστικές αίθουσες. Ο κόσμος του ΑΠΟΕΛ, ελπίζει πάντως, ότι τα επόμενα χρόνια θα βλέπει περισσότερους γηγενείς παίχτες, να φοράνε τη φανέλα της επαγγελματικής ομάδας.