Η Ανόρθωση νίκησε 2-1 με ανατροπή σκορ τον Οθέλλο στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» για την 15η αγωνιστική και ανέβηκε στην τρίτη θέση με 31 βαθμούς. Με δέκα ποδοσφαιριστές από το 29' λόγω αποβολής του Αρμπολέδα η Κυρία.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η Ανόρθωση ξεκίνησε επιθετικά το ματς και δημιούργησε φάσεις για το προβάδισμα, ενώ μετά το 15' ο ρυθμός έπεσε, με τον Οθέλλο σε μια αντεπίθεση να κερδίζει... διπλά. Στο 29' ο Ποπέσκου βρέθηκε απέναντι από τον Αρμπολέδα ο οποίος αναγκάστηκε να σταματήσει την μπάλα με το χέρι εκτός περιοχής και τον ρεφ του ματς να τον αποβάλλει με κόκκινη κάρτα. Στην εκτέλεση φάουλ ο Ουεσλάτι έκανε το 0-1 και... πάγωσε το «Αντώνης Παπαδόπουλος».

Στο β' ημίχρονο η Ανόρθωση μπήκε... φουριόζα, με τον Τσίκο να αναστατώνει την αντίπαλη άμυνα. Στο 54' μετά από ολέθριο λάθος του Ταουντούλ, ο Τσίκο ισοφάρισε σε 1-1, ενώ στο 61' ο Καστέλ έφερε... τούμπα το ματς κάνοντας το 2-1.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

4' Μεγάλη ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Γκασάμα να κάνει το πλασέ, πάνω στον Ταουντούλ!

Κόρνερ για την Ανόρθωση πέρασε ανεκμετάλλευτο...

12' Διαγώνια μπαλιά στον Ποπέσκου, δεν μπορεί να σκοράρει στέλνοντας την μπάλα στον Αρμπολέδα.

Λάθος από τον Ταουντούλ εντός περιοχής, η μπάλα στον Φερέιρα που πλασάρει, άουτ!

14' Κίτρινη στον Σανγκαρέ

Φάουλ σε καλό σημείο για τους γηπεδούχους.

16' Ο Φερέιρα εκτέλεσε, η μπάλα στο ανθρώπινο τείχος...

20' Έπεσε ο ρυθμός του παιχνιδιού

Κόρνερ για την Ανόρθωση που ψάχνει το γκολ...

Εκτέλεσε ο Φερέιρα, κεφαλιά από τον Καστέλ, άουτ.

Στην αντεπίθεση ο Οθέλλος...

29' Ο Ποπέσκου απέναντι από τον Αρμπολέδα προσπάθησε να τον ξεπεράσε και ο τερματοφύλακας της Κυρίας σταμάτησε την μπάλα με το χέρι.

ΑΠΟΒΑΛΛΕΤΑΙ ο Αρμπολέδα!

Θα εξεταστεί η φάση...

Η φάση έγινε εκτός περιοχής.

33' Μιχαήλ αντί Γκασάμα.

34' ΓΚΟΛ 0-1. Ο Ουεσλάτι με απευθείας εκτέλεση φάουλ με το αριστερό έκανε το 0-1.

37' Κόρνερ για την Ανόρθωση.

Ο Γουαρίς έκανε το σουτ, κεφαλιά από τον Καστέλ, άουτ.

42' Μεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο με τον Ποπέσκου να κάνει το ψηλοκρεμαστό πλασέ, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι!

45' Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

45'+2' Κόρνερ για την Ανόρθωση μετά από προσπάθεια του Μηνά Αντωνίου.

Ο Τεχέρα εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ταουντούλ έδιωξε με γροθιές, ο Καστέλ έκανε το σουτ και στη συνέχεια η μπάλα κατέλξηε σε αμυντικό του Οθέλλου.

Κίτρινη στον Ουεσλάτι

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' μέρους

Χρυσοστόμου αντί Τιουνέ, Τσίκο αντί Γουαρίς

Κόρνερ για την Ανόρθωση...

47' Κεφαλιά από τον Κορρέα, άουτ!

47' Κίτρινη στον Χρυσοστόμου.

Ο Μηνάς Αντωνίου μετά την εκτέλεση κόρνερ, έστειλε την μπάλα άουτ.

54' ΓΚΟΛ 1-1. Μετά από ολέθριο λάθος του Ταουντούλ, ο Φερέιρα έστειλε την μπάλα στον Τσίκο που έκανε το 1-1 με δεξί πλασέ.

Κόρνερ για την Ανόρθωση... Ο Τσίκο αναστάτωσε την άμυνα του Οθέλλου.

Πτώση Τεχέρα στην περιοχή, δεν υπάρχει παράβαση σύμφωνα με τον ρεφ.

60' Κίτρινη στον Ράμος

61' ΓΚΟΛ 2-1! Ο Τσίκο από αριστερά έκανε το γύρισμα στον Καστέλ που με δεξί πλασέ έκανε το 2-1.

Εκτέλεσε φάουλ από τον Ουεσλάτι, κεφαλιά από τον Σανγκαρέ, άουτ.

69' Σουτ από τον Ουεσλάτι, άουτ.

69' Σούτο αντί Σανγκαρέ

Σουτ από τον Φερέιρα, άουτ.

80' Μπραμπίγια αντί Χριστοδούλου

83' Κίτρινη στον Μπραμπίγια.

84' Κίτρινη στον Καστάνα.

86' Μουσοντά αντί Φερέιρα.

Κίτρινη στον Μουσοντά.

Κατσιατής αντί Κυριάκου.

Κίτρινη στον Τεχέρα.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ευκαιρία για την Ανόρθωση με τον Χρυσοστόμου να πλασάρει και τον Ταουντούλ να αποκρούει.