Όσα δήλωσε ο τεχνικός της Ομόνοιας, Σωφρόνης Αυγουστή μετά το τέλος του ντέρμπι, με τον ΑΠΟΕΛ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Αναλυτικά:

«Δώσαμε δικαιώματα ως ομάδα. Αυτά τα παιχνίδια πρέπει να δίνει πάθος δύναμη απο το πρώτο λεπτό. Σήμερα εμείς βάλαμε το κόσμο του αντίπαλου στο παιχνίδι. Στο δεύτερο ημίχρονο καταφέραμε να κάνουμε κάποιες κινήσεις, βοήθησαν, μπορούσαμε και εμείς να βάλουμε ένα γκολ, δεχθήκαμε δύο εύκολα γκολ. Δεν βγάζει σήμερα πρωταθλητή, να πάμε ήρεμα στη διακοπή και να επιστρέψουμε να δούμε που θα μας βγάλει.

Θα είναι μεγάλος ο δρόμος για όλες τις ομάδες. Δεν έχει κριθεί τίποτα, αυτό που μας πληγώνει σίγουρα είναι η ήττα σε ένα ΑΠΟΕΛ-Ομόνοια.

Πάντα υπάρχει βελτίωση ακόμη και να κερδίζαμε πάλι θα θέλαμε βελτίωση. Είναι μεγάλος ο δρόμος να προσπαθήσουμε εκεί που θέλουμε ενίσχυση να φέρουμε και να γίνουμε πιο δυνατοί. Να στηρίξουμε το σύνολο και να δώσουμε συνέχεια με ακόμη ένα σερί… Βλέπουμε ότι χάνονται βαθμοί, αυτό πρέπει να μας κρατήσει συγκεντρωμένους.

Μπορώ να πω είναι παρόμοιο το παιχνίδι με την Ανόρθωση. Αυτό που μας προβληματίζει είναι και στα δυο παιχνίδια είχαμε ένα ημίχρονο. Μπορούσαμε να μπουμε στο αγωνιστικό χώρο και να βγάλουμε κάποια πράγματα.

Θα το δούμε τις επόμενες μέρες για ενίσχυση.»