Η ΑΕΛ νίκησε 3-1 την Καρμιώτισσα στο «Στέλιος Κυριακίδης» για την 23η αγωνιστική. Δεύτερη σερί νίκη σε ισάριθμα ματς για τον Αλέξη Γαρπόζη στον πάγκο της ΑΕΛ.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Η ΑΕΛ πήρε νωρίς προβάδισμα στο σκορ με αυτογκόλ. Στο 5' ο Μακρής από δεξιά έκανε το γύρισμα στην περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα με αυτογκόλ του Κύπρου Χριστοφόρου.

Οι γηπεδούχοι στην συνέχεια ανέβασαν απόδοση και κατάφεραν να αντιδράσουν ουσιαστικά ισοφαρίζοντας με πέναλτι. Στο 38' Θεοδώρου με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1 με το δεξί.

Η ΑΕΛ πήρε εκ νέου προβάδισμα πριν την λήξη του α' ημιχρόνου. Στο 43' ο Μακρής πάσαρε στον Μεντόγεβιτς που μπήκε στην περιοχή και έκανε το 1-2 με το δεξί.

Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Κα μετά από ασίστ του Μακρή διαμόρφωσε το τελικό 1-3.

Το LIVE:

Έναρξη αγώνα.

1' Σουτ από τον Ντούμπια, εξουδετέρωσε ο Ανέστη.

5' ΓΚΟΛ 0-1. Ο Μακρής από δεξιά έκανε το γύρισμα στην περιοχή και η μπάλα κατέληξε στα δίκτυα με αυτογκόλ του Κύπρου Χριστοφόρου.

10' Κίτρινη στον Γκραντινάρου

25' Πρόβλημα με τον Μορσάι ο οποίος δυσκολεύεται να αναπνεύσει.

Ο ποδοσφαιριστής πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου και δείχνει ότι είναι καλά.

Ο Μορσάι επεπέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο.

29' Ο μεσοεπιθετικός της ΑΕΛ δεν μπορεί να συνεχίσει και θα γίνει αναγκαστική αλλαγή.

Ετοιμάζεται ο Κα.

32' Κα αντί Μόρσαϊ.

34' Κίτρινη στον Σουκ.

Κίτρινη στον Τζάλμα.

37' Πέναλτι υπέρ Καρμιώτισσας για ανατροπή Θεοδώρου από Μακρή.

38' ΓΚΟΛ 1-1. Ο Θεοδώρου με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1-1.

39' Κίτρινη στον Μεντόζα ο οποίος συμπλήρωσε απαγορευτικό αριθμό καρτών.

40' Μεγάλη ευκαιρία για την Καρμιώτισσα! Ο Γκραντινάρου έκανε τη σέντρα, ο Σουκ την κεφαλιά, ο Ανέστη εξουδετέρωσε σε κόρνερ.

43' ΓΚΟΛ 1-2. Ο Μακρής πάσαρε στον Μεντόγεβιτς που μπήκε στην περιοχή και έκανε το 1-2 με το δεξί.

Τρία λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τέλος α' ημιχρόνου.

To β' ημίχρονο θα καθυστερήσει να ξεκινήσει καθώς αναμένεται το ασθενοφόρο με το οποίο πήγε ο Μορσάι στο Γενικό Νοσοκομείο Πάφου.

Έναρξη β΄μέρους.

58'  Πλασέ του Ουεσλάτι, άστοχο.

56' Ανδρέου αντί Μεντόζα.

58' Ρόσι, Νεοφύτου αντί Σουκ, Θεοδώρου

69' Σρνιτς αντί Μίντσεφ, Μαρς αντί Τζάλμα

74'  Εξαιρετική άμυνα του Χριστοφόρου που πρόλαβε τον Ανδρέου σε τετ α τετ του απέναντι στον Αντος

79' Κόρνερ για του γηπεδούχους. Πέρασε ανεκμετάλλευτο...

80' Χαραλάμπους αντί Τσουκαλά.

Κίτρινη στον Ανδρέου.

84' Κίτρινη στον Ανέστη.

90' Πέντε λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Τραυματίστηκε ο Κύπρος Χριστοφόρου ο οποίος θα γίνει αλλαγή.

Αγγελή αντί Χριστοφόρου.

Κόρνερ για τους γηπεδούχους...

Εκτέλεσε ο Ουσλάτι, κεφαλιά από τον Αγγελή, άουτ.

90'+4' ΓΚΟΛ 1-3. Ο Μακρής πάσαρε στον Κα που έκανε το 1-3 με δεξί σουτ.

Tέλος αγώνα.

Καρμιώτισσα-ΑΕΛ 1-3 (Χριστοφόρου 5' αυτ./Θεοδώρου 38' πεν., Μεντόγεβιτς 43', Κα 90'+4')
Καρμιώτισσα: Αντός, Ντούμπια, Τσουκαλάς (Χαραλάμπους 80'), Θεοδώρου (Ρόσσι 58'), Γκραντινάρου, Χριστοφόρου (Αγγελή 90'), Κατσαντώνης, Κοβάσεβιτς, Ουεσλάτι, Σουκ (Νεοφύτου 58'), Πάβλοβετς.

Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Βιολάρης, Μελετίου, Μαλόνε, Μιχαήλ, Ματθαίου, Ψύχας.
ΑΕΛ: Ανέστης, Μεντόγεβιτς, Παπαφώτης, Μεντόσα (Ανδρέου 56'), Φιλίποβιτς, Τσούκα, Μόρσεϊ (Κα 32'), Μίντσεφ (Σέρνιτς 69'), Ντε Λούκας, Μακρής, Τζάλμα (Μαρς 69').
Στον πάγκο: Ολιβέιρα, Φραντζής, Μπάστο, Μπεραχίνο, Μορέιρα, Σιλβέστρος, Γερολέμου, Νεοφύτου
Κίτρινες: Γκραντινάρου 10', Σουκ 34'/ Τζάλμα 35', Μεντόζα 39', Τσούκα 67', Ανδρέου 81', Ανέστη 84'
Διαιτητής: Χριστοδούλου Ιωάννης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Γεωργίου Χαράλαμπος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Λαζάρου Ιωάννης