Ο Εθνικός Άχνας συνεχίζει την αλάνθαστη πορεία του στο Πρωτάθλημα Νέων Κ-19 Β' Κατηγορίας.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής, με πέναλτι του Νικόλα Περδίου στο 78ο λεπτό νίκησε στην έδρα του με 1-0 τον Εθνικό Άσσιας (10 βαθμοί) στο ντέρμπι και έφτασε στους 15 βαθμούς.

Στη δεύτερη θέση με 12 βαθμούς βρίσκονται Ομόνοια 29Μ και Ομόνοια Αραδίππου.

Η Ομόνοια 29Μ επικράτησε εκτός έδρας με 1-0 της Καρμιώτισσας Πολεμιδιών και την άφησε στους δέκα βαθμούς. Σκόραρε στο 85ο λεπτό ο Ιωάννης Πολυχρονίδης.

Η Ομόνοια Αραδίππου νίκησε στην έδρα της με 3-0 τον Οθέλλο Αθαηίνου από τέρματα που πέτυχαν οι Ξυδιάς (6'), Φραγκέσκου (19') και Ράτου (90+2).