Μετά από ένα... χορταστικό παιχνίδι, ο Π.Ο. Ξυλοτύμπου κέρδισε την Αλκή με 4-3, στο τελευταίο παιχνίδι της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Β΄ κατηγορίας και πήρε ένα σημαντικό τρίποντο, με το οποίο ανέβηκε στην 7η θέση με 12 πόντους και είναι στο -2 από την τετράδα!

Ακολουθήστε μας στο Google news

Τα γκολ για τους γηπεδούχους σημείωσαν οι Περέιρα (25΄-56΄), Ντάντας (45΄+3΄) και Ντομίνγκες (77΄), ενώ για τους φιλοξενούμενους σκόραραν οι Θεοδοσίου (38΄), Σαλσέδα (50΄) και Κουρτίδης (90΄+4΄).

Η LIVE ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ

90΄+4΄ ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Κουρτίδη από το σημείο του πέναλτι, ο οποίος μειώνει στο τελικό 4-3.

78' Ποντικός στη θέση του Σαλγκέτα.

77' ΓΚΟΛ για την Ξυλοτύμπου με τον Ντομίνγκες, 4-2.

70' Ντίας στη θέση του Βρόντη.

67' Αλλαγή για την Ξυλοτύμπου. Μέσα ο Ντέτεμπορν, έξω ο Κούτσακος.

67' Κίτρινη κάρτα στον Βρόντη.

59' Διπλή αλλαγή για την Αλκή. Μέσα οι Γεωργίου και Κουρτίδης στη θέση των Νεοφύτου και Κωνσταντίνου.

56' ΓΚΟΛ για τους γηπεδούχους με τον Περέιρα, που διπλασιάζει τα προσωπικά του τέρματα, 3-2!

50' ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Σαλσέδα, 2-2.

45+3' ΓΚΟΛ για την ομάδα της Ξυλοτύμπου με τον Ντάντας, 2-1!

40' Κίτρινη κάρτα στον Βέρα.

38' ΓΚΟΛ για την Αλκή με τον Θεοδοσίου που ισοφαρίζει σε 1-1, λίγα λεπτά πριν το τέλος του ημιχρόνου.

36' Κίτρινη κάρτα στον Ντε Καρβάλιο.

25' ΓΚΟΛ για τον Π.Ο. Ξυλοτύμπου με τον Λόπες Περέιρα, 1-0.

23' Κίτρινη κάρτα στον Ντα Σίλβα.