Ο Εθνικός νίκησε 3-0 την Καρμιώτισσα, για την 5η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Cyta. Οι Μάριος Ηλία, Ιριόντο και Πεχλιβάνης οι σκόρερ για την αχνιώτικη ομάδα που πανηγύρισε την πρώτη νίκη στο πρωτάθλημα.

Ακολουθήστε μας στο Google news

O Eθνικός ήταν η ομάδα που πίεσε για το γκολ από τα αρχικά στάδια του α' ημιχρόνου, με την ομάδα της Άχνας να εξαργυρώνρι την υπεροχή της στο 27', όταν ο Μάριος Ηλίας πήρα το... ριμπάουντ μετά το σουτ του Χριστοφή ανοίγοντας το σκορ.

Η Καρμιώτισσα προσπάθησε να αντιδράσει όμως υστέρησε στην τελική προσπάθεια, ενώ στην δεύτερη φάση του β' μέρους οι γηπεδούχοι σημείωσαν και δεύτερο γκολ.

Στο 46' ο Ντράζιτς με εκτέλεση κόρνερ πάσαρε στον Χριστοφή ο οποίος έκανε τη σέντρα-ασίστ και ο Ιριόντο με κεφαλιά έκανε το 2-0, ενώ στο 85' μετά από αντεπίθεση ο Γκόμες έδωσε την ασίστ στον Πεχλιβάνη που έκανε το 3-0 με αριστερό πλασέ.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

5' Αναγνωρίστηκα τα πρώτα λεπτά στο Δασάκι

6' Ο Καμπρέρα πίεσε τον Άντος ο οποίος πρόλαβε κι έδιωξε την μπάλα...

7' Ο Μάριος Ηλία ντρίμπλαρε τον Μαλόνε κι έπεσε στο έδαφος όμως η επαφή δεν κρίνεται ως αντικανονική από τον διαιτητή.

9' Εκτέλεση φάουλ από τον Ντράζιτς, κόρνερ για τους γηπεδούχους, πέρασε ανεκμετάλλευτο.

12' Κίτρινη στον Ιριόντο

27' ΓΚΟΛ 1-0. Ο Χριστοφή έκανε το σουτ, ο Άντος απέκρουσε και ο Μάριος Ηλία στην επαναφορά έκανε το 1-0 με δεξί πλασέ.

28' Ευκαιρία για τον Εθνικό, ο Μάριος Ηλία έκανε το σουτ, απέκρουσε ο Άντος.

Σουτ από τον Ντράζιτς, άουτ.

33' Ο Κοβάσεβιτς έστιλε την μπάλα στα δίκτυα όμως ο Κοβάσεβιτς ήταν σε θέση οφσάιντ και υποδείχθηκε άμεσα.

37΄Ευκαιρία για τον Εθνικό.Μακρινό σουτ από τον Κοβάσεβιτς, ο Μπογκατίνοφ αποκρούει δύσκολα.

41' Kόρνερ για τον Εθνικό πέραε αναξιοποίητο...

Διακοπή στο ματς καθώς συγκρούστηκαν οι Θεοδώρου και Περατικός.

44' O Περατικός δεν μπορεί να συνεχίσει στο ματς.

Ετοιμάζεται ο Ιωάννου για να τον αντικαταστήσει.

45' Ιωάννου αντί Περατικού.

45' Επτά λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Ευκαιρία με τον Λουκίλι, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου

46' Σπόλιαριτς αντί Άντος, Κατσαντώνης αντί Θεοδώρου.

46' Σουτ από τον Ντράζιτς, εξουδετέρωσε σε κόρνερ ο Σπόλιαριτς.

46' ΓΚΟΛ 2-0! Ο Χριστοφή έκανε τη σέντρα και ο Ιριόντο με κεφαλιά έκανε το 2-0.

56'  Μεγάλη ευκαιρία από τον Κατσαντώνη που έστειλε την μπάλα πάνω στον Μπογκατίνοβ

58' Κίτρινη στον Φουρ.

59' Κ.Ηλία, Γκόμες, Λίπτσκι αντί Χριστοφή, Ντράζιτς, Λομοτέι

64' Σουτ από τον Ρόσι, άουτ!

63' Ντούμπια αντί Φουρ

75' Ματθαίου, Μπενεζέτ αντί  Μπεν Σαλάμ, Ρόσι

77' Πεχλιβάνης αντί Μάριου Ηλία.

81' Κίτρινη κάρτα στον Τσουκαλά.

Φάουλ για τον Εθνικό.

Εκτέλεσε ο Πεχλιβάνης... πάνω στο ανθρώπινο τείχος η μπάλα.

85' ΓΚΟΛ 3-0. Ο Γκόμες έδωσε την κάθετη ασίστ στον Πεχλιβάνη που έκανε το αριστερό πλασέ για το 3-0.

Σουτ από τον Τσουκαλά, κόρνερ.

90' Σουτ από τον Λουκίλι, άουτ.

90' Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.