Δόξα και Καρμιώτισσα συμβιβάστηκαν στο ισόπαλο 2-2 στην Περιστερών για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος. Πρώτος βαθμός για την ομάδα της Κατωκοπιάς, στους έξι η προτελευταία ομάδα των Πάνω Πολεμιδιών.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε το ματς η Καρμιώτισσα που άσκησε πίεση στην άμυνα της Δόξας, κέρδισε πέναλτι, με τον Φουρ να το εκτελεί δύο φορές... μέσω VAR ανοίγοντας το σκορ στο 8'.

Οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και κατάφεραν με δύο φάσεις... γυρίσουν το ματς. Αρχικά ισοφάρισαν στο 17' με τον Βελκόφσκι, ενώ στο 22' ο σκόρερ του 1-1 έδωσε την ασίστ στον Τρούγιτς ο οποίος έκανε το 2-1.

Στο 37' οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισα με... σύμματο τον άτυχο Βαγγέλη Κυριάκου ο οποίος μετά την εκτέλεση κόρνερ από τον Κοβάσεβιτς έστειλε άθελα του την μπάλα στην εστία του Αντωνίου για το 2-2.

LIVE:

Έναρξη αγώνα

2' Κόρνερ για την Καρμιώτισσα μετά από σουτ του Ρόσι.

Ευκαιρία για τους φιλοξενούμενους με τον Ρόσι να πλασάρει και τον Ασάντε να διώχνει προ της τελικής γραμμής.

5' Πέναλτι για την Καρμιώτισσα. Ο Κοβάσεβιτς ανατράπηκε από τον Αντωνίου εντός περιοχής.

Ο Φουρ εκτέλεσε το πέναλτι και ο Αντωνίου έπεσε κι εξουδετέρωσε!

Επανάληψη πέναλτι μέσω VAR!

8' ΓΚΟΛ 0-1! Ο Φουρ με εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0-1!

15' Kίτρινη κάρτα στον Αλσέους.

16' Κίτρινη στον Γκραντινάρου.

17' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Αντωνιάδης εκτέλεσε πλάγιο άουτ, ο Σαντίκ την κεφαλιά-ασίστ με τον Βελκόφσκι να ισοφαρίζει με αριστερό πλασε.

22' ΓΚΟΛ 2-1! Ο Βελκόφσκι έδωσε την ασίστ στον Τρούγιτς που έκανε το 2-1 με αριστερό πλασέ.

27' O Aντουί μπήκε στην περιοχή κι έκανε το πλασέ, απέκρουσε ο Ανέστη.

36' Κόρνερ για την Καρμιώτισσα...

37' ΓΚΟΛ 2-2! Ο Κοβάσεβιτς εκτέλεσε κόρνερ και ο Β.Κυριάκου έστειλε άθελα του την μπάλα στην εστία της ομάδας του!

45' Επτά λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

Κίτρινη στον Ματθαίου.

Τέλος ημιχρόνου.

Έναρξη β' ημιχρόνου

47' Ο Βελκόφσκι σουτάρει από διαγώνια θέση, η μπάλα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων.

51' Ο Κοβάσεβιτς έκανε το σουτ, άουτ.

57' Λουκίλι αντί Ματθαίου

Τζέτζε αντί Τρούγιτς.

72' Ο Κοβάσεβιτς έκανε την κεφαλιά, η μπάλα στο δοκάρι και άουτ!

78' Σέντρα-σουτ από τον Αντωνιάδη, δοκάρι και άουτ!

Σουκ αντί Νεοφύτου.

90' Έξι λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων.

90'+4' Κόρνερ για την Δόξα..

Πέρασε ανεκμετάλλευτο το πρώτο κόρνερ των γηπεδούχων στο ματς.

Τέλος αγώνα.

ΔΟΞΑ: Αντωνίου, Τρούγιτς(Τζέτζε 70'), Σαντίκ, Βελκόφσκι, Αλσέους(Στυλιανού 83), Αντωνιάδης, Αντουί(Γκλεόφιλο 58'), Β. Κυριάκου (Μούσα 58'), Χ. Κυριάκου, Πούριτς(Φοφανά 83), Ασάντε.
Στον πάγκο: Π. Κυριάκου, Σιέλης, Τραϊτσέφσκι, Σκόγκλουντ, Γιαμπερέ, Σετσέροβιτς
ΚΑΡΜΙΩΤΙΣΣΑ: Ανέστης, Μαλόνε, Νεοφύτου (Σουκ 84'), Φουρ, Τσουκαλάς, Ρόσι, Γκραντινάρου (Παντελή 73'), Νιούπορτ, Κατσαντώνης (Θεοδώρου 73'), Κοβάσεβιτς, Ματθαίου (Λουκίλι 57').
Στον πάγκο: Σπόλιαριτς, Άντος, Μελετίου, Αβραάμ, Μιχαήλ, Αγγελή, Ταβελούδης, Σταύρου.
Κίτρινες: Αλσέους 15' , Αντουί 45'/ Γκραντινάρου 16', Ματθαίου 45'
Διαιτητής: Θεουλή Χρυσοβαλάντης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Τζιωρτζής Ομηρος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Στυλιανού Μάριος