Με τρεις αναμετρήσεις συνεχίζεται σήμερα (01/02) η 22η αγωνιστική του πρωταθλήματος Α' κατηγορίας.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Στις 16:00 στο ΓΣΠ, ο ΑΠΟΕΛ θα υποδεχθεί την Καρμιώτισσα, δύο μέρες μετά την αναβολή του αγώνα λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου, ενώ στις 19:00 θα διεξαχθούν τα παιχνίδια ΑΕΛ-Νέα Σαλαμίνα στο «Αλφαμέγα» και Δόξα-Εθνικός στην Περιστερώνα.

Θυμίζουμε ότι χθες στην Αρένα η ΑΕΚ, αν και βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ με 0-1 χάρη σε γκολ του Φράνσον, έβγαλε αντίδραση και κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι, παίρνοντας τη νίκη επί της Ομόνοιας με 2-1.

Ο Άρης επικράτησε με 4-0 του Οθέλλου, σκοράροντας όλα τα γκολ στο 2ο ημίχρονο και ανέβηκε στους 47 βαθμούς, ενώ ο Απόλλωνας κόντρα στην Πάφο κρατούσε τη νίκη μέχρι και το 89ο λεπτό του αγώνα, ωστόσο ο Ρους μίλησε τελευταίος ισοφαρίζοντας σε 1-1.

Μοναδική εκκρεμότητα ο αγώνας ΑΕΖ-Ανόρθωση που αναβλήθηκε προχθες λόγω ακαταλληλότητας του αγωνιστικού χώρου στο «Αμμόχωστος» από τις έντονες βροχοπτώσεις και θα διεξαχθεί σε ημερομηνία που θα ορίσει ξανά η ΚΟΠ.