ΑΕΖ και Οθέλλος έμειναν στο 3-3, για την 24η αγωνιστική.

Ακολουθήστε μας στο Google news

Οι δύο ομάδες ήθελαν τη νίκη, ωστόσο πήραν από ένα βαθμό και βλέπουν την συνέχεια.

Η εικόνα του αγώνα

Στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και οι δύο ομάδες προσπαθούσαν να βρουν τα πατήματα τους στον αγωνιστικό χώρο.

Με το πέρας των πρώτων 15 λεπτών ο Οθέλλος ήταν αυτός που έδειχνε πιο αποφασισμένος και έψαχνε το γκολ για να ανοίξει το σκορ.

Έφθασε κοντά στο γκολ στο 19ο λεπτό με τον Πιχ, αλλά το πλασέ του Σλοβάκου έφυγε λίγο έξω.

Δύο λεπτά μετά ο Ντούρις με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, δεν άφησε περιθώρια στον κίπερ της ΑΕΖ και έκανε το 0-1 στο 21ο λεπτό.

Η Λεμεσιανή ομάδα δεν έβγαλε ιδιαίτερη αντίδραση στα επόμενα λεπτά, μετά και το γκολ.

Η πρώτη καλή φάση της ΑΕΖ στον αγώνα ήρθε στο 32ο λεπτό. Ο Κάστρο έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Ντιγκινί με γυριστή κεφαλιά πήγε να σκοράρει ένα πανέμορφο γκολ, αλλά ο κίπερ του Οθέλλου με εκπληκτική απόκρουση, κράτησε το 0-1.

Στο 35ο λεπτό η ΑΕΖ βρήκε το γκολ της ισοφάρισης. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σαμπό έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Ευαγόρας Αντωνίου ήταν μόνος και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

Τέσσερα λεπτά μετά η ΑΕΖ φέρνει τα πάνω-κάτω αφού σκοράρει ξανά και κάνει το 2-1. Εκτελέστηκε το κόρνερ από αριστερά, η μπάλα ήταν στην μικρή περιοχή του Ταουντούλ και υπήρχαν αρκετοί ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Άθελα του ο Γιάνσεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 2-1, χωρίς κάποια μεγάλη φάση.

Στο 56ο λεπτό η ΑΕΖ σκόραρε για το 3-1. Τo VAR έλεγξε την φάση και είδε πως στο ξεκίνημα της, όπου ο Οθέλλος είχε κόρνερ, υπήρξε χέρι του Χατζηβασίλη στην περιοχή. Κάλεσε τον διαιτητή να το δει, ο οποίος αποφάσισε να δώσει το πέναλτι στην ομάδα της Αθηαίνου και ταυτόχρονα ακυρώθηκε το γκολ της ΑΕΖ. Ο Ντούρις ανέλαβε την εκτέλεση και έκανε το 2-2.

Στο 71ο λεπτό του αγώνα ο Οθέλλος κάνει το 2-3. Ο Ναρντίνι έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Μπέκερ απέκρουσε ασταθώς την μπάλα, ο Σανγκαρέ το εκμεταλλεύτηκε και σκόραρε.

Η ΑΕΖ απάντησε στο 84ο λεπτό και ισοφάρισε. Ο Κάστρο έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Ντιγκινί με κεφαλιά νίκησε τον Ταουντούλ για το 3-3.

LIVE:

Τέλος αγώνα

90+3 Κίτρινη στον Σαμπό.

Καθυστερήσεις 10 λεπτά

90' Σούτο αντί του Ναρντίνι.

86' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Μέσα Σαρφό και Σιφναίος, εκτός Σλόγκαρ και Ρέινολντς.

86' Έξω ο Καστάνας, μέσα ο Κορίνους.

84' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΖ. Σέντρα του Κάστρο από αριστερά, ο Ντιγκινί με κεφαλιά νίκησε τον Ταουντούλ για το 3-3.

81' Κίτρινη στον Σλόγκαρ.

78' Διπλή αλλαγή για τον Οθέλλο. Μέσα Χατζηπασχάλης και Σλάβικ, εκτός Πιχ και Μπραμπίγια.

71' ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 2-3. Ο Ναρντίνι έκανε το σουτ εκτός περιοχής, ο Μπέκερ απέκρουσε ασταθώς την μπάλα, ο Σανγκαρέ το εκμεταλλεύτηκε και σκόραρε.

69' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΖ. Μέσα Ματόνγκο και Χρίστου, εκτός Χατζηβασίλης και Ρουίθ.

63' Σκοράρει ο Οθέλλος, αλλά ακυρώνεται ως οφσαιντ.

62' Κίτρινη στον Ντούρις.

61' Κίτρινη στον Μπέκερ.

60' ΓΚΟΟΛ για τον Οθέλλο και 2-2. Ο Ντούρις ανέλαβε την εκτέλεση και ισοφάρισε.

Κάλεσε τον διαιτητή να το δει ο οποίος έδωσε πέναλτι και μαζί ακυρώθηκε το γκολ της ΑΕΖ.

Μετά από έλεγχο της φάσης, στην έναρξη της ο Οθέλλος είχε κόρνερ και το VAR εντόπισε χέρι του Χατζηβασίλη στην περιοχή.

58' Η ΑΕΖ σκόραρε και έκανε το 3-1.

51' Σκοράρει ο Οθέλλος με τον Ντούρις, ωστόσο το γκολ ακυρώνεται καθώς ο επιθετικός της ομάδας της Αθηαίνου, ήταν σε θέση οφσαιντ.

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για τον Οθέλλο. Ο Σανγκαρέ στην θέση του Ράμος.

Τα στατιστικά του ημιχρόνου

Τέλος ημιχρόνου

45+4 Κίτρινη στον Χριστοδούλου.

Καθυστερήσεις 4 λεπτά

44' Ο Γιάνσεν το εκτέλεσε, με τον Μπέκερ να είναι έτοιμος και να αποκρούει.

43' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Οθέλλο.

39' ΓΚΟΟΛ για την ΑΕΖ και 2-1. Εκτελέστηκε το κόρνερ από αριστερά, η μπάλα ήταν στην μικρή περιοχή του Ταουντούλ και υπήρχαν αρκετοί ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Άθελα του ο Γιάνσεν έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

37' Δυνατό σουτ του Σαμπό εκτός περιοχής, έφυγε έξω η μπάλα.

35' ΓΚΟΟΟΛ για την ΑΕΖ και 1-1. Μετά από εκτέλεση κόρνερ, ο Σαμπό έκανε την κεφαλιά και η μπάλα πήγε στο δεύτερο δοκάρι, εκεί που ο Ευαγόρας Αντωνίου ήταν μόνος και έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα.

32' Μεγάλη φάση για την ΑΕΖ και σπουδαία επέμβαση του Ταουντούλ. Ο Κάστρο έκανε την σέντρα από αριστερά, ο Ντιγκινί με γυριστή κεφαλιά πήγε να σκοράρει ένα πανέμορφο γκολ, αλλά ο κίπερ του Οθέλλου με εκπληκτική απόκρουση, κράτησε το 0-1.

21' ΓΚΟΟΟΛ για τον Οθέλλο. Ο Ντούρις με πολύ δυνατό σουτ εκτός περιοχής, δεν άφησε περιθώρια στον Μπέκερ και έκανε το 0-1.

19' Mεγάλη ευκαιρία για τον Οθέλλο. Ο Πιχ βρέθηκε απέναντι από τον Μπέκερ, έκανε το πλασέ από το ύψος της περιοχής υπό πίεση και η μπάλα έφυγε λίγο έξω.

Στην εξέδρα ο Πάντσεον (ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ)

4' Σουτ του Ρέινολντς από το ύψος της περιοχής, ο Καστάνας έβαλε την κόντρα και ο Ταουντούλ με υπερένταση έστειλε σε κόρνερ.

3' Ανέλαβε την εκτέλεση ο Πιχ, η μπάλα πάνω από την εστία του Μπέκερ.

2' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Οθέλλο.