Αγώνα δρόμου για να προλάβει τη ρεβάνς με τον Ολυμπιακό θα κάνει ο Εμιλιάνο Μαρτίνες. Απέφυγε τα χειρότερα ο Τίλεμανς, χωρίς να είναι ακόμα σαφές αν θα υπολογίζεται για το παιχνίδι του «Βίλα Παρκ».

Ακολουθήστε μας στο Google news

Αμφίβολη θεωρείται η συμμετοχή του Εμιλιάνο Μαρτίνες στο δεύτερο παιχνίδι με τον Ολυμπιακό.

Ο Αργεντινός τερματοφύλακας δεν έχει ούτως ή άλλως δικαίωμα συμμετοχής στο πρώτο ματς λόγω τιμωρίας, ωστόσο προέκυψε ζήτημα και για τη ρεβάνς αφότου αποχώρησε τραυματίας από το ματς με την Τσέλσι.

Όπως αναφέρουν λοιπόν τα νεότερα, θα μείνει εκτός δράσης για δυο εβδομάδες και θα κάνει αγώνα δρόμου για να προλάβει την αναμέτρηση του «Καραϊσκάκη».

Όσο για τον άλλο τραυματία της αγγλικής ομάδας, τον Γιούρι Τίλεμανς, η κατάστασή του δεν εμπνέει ανησυχία.

Οι εξετάσεις του Βέλγου ήταν καθαρές και αφότου διαψεύστηκαν οι φόβοι ότι είχε υποστεί θλάση, θα υπολογίζεται κανονικά για τη ρεβάνς, χωρίς όμως να είναι ακόμα σαφές αν προλαβαίνει και το πρώτο παιχνίδι.

-

Πηγή: sport-fm.gr

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Το μήνυμα του Χάαλαντ ενόψει του «τελικού» τίτλου με Γουέστ Χαμ: «Η δουλειά δεν τελείωσε»-ThemaSports
16/05 @ 09:47

Η Μάντσεστερ Σίτι είναι αγκαλιά με το πρωτάθλημα, με τον Χάαλαντ μία αγωνιστική πριν από το φινάλε της Premier League να στέλνει το μήνυμα για την κατάκτησή του.

Κλείδωσε το Champions League με τρομερό Γκριεζμάν η Ατλέτικο Μαδρίτης (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)-ThemaSports
16/05 @ 01:30

Με τον Γκριεζμάν να κάνει χατ τρικ, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 3-0 τη Χετάφε και εξασφάλισε την έξοδο στο Champions League.

Δεν μπορεί να ανέβει κατηγορία, αλλά θα παίξει Ευρώπη: Κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας η... Κορβινούλ Χουνεντοάρα!-ThemaSports
16/05 @ 00:47

Παρότι παίζει στη Β’ κατηγορία, η Κορβινούλ Χουνεντοάρα κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας και θα παίξει στα προκριματικά του Europa League.

Η... κατάρα της Αταλάντα καλά κρατεί: Κυπελλούχος Ιταλίας η Γιουβέντους!-ThemaSports
16/05 @ 00:14

Η... κατάρα της Αταλάντα καλά κρατεί: Κυπελλούχος Ιταλίας η Γιουβέντους!

Η Γιουβέντους λύγισε με 1-0 την Αταλάντα και κατέκτησε το Κύπελλο Ιταλίας για 15η φορά στην ιστορία της. Πέμπτος συνεχόμενος χαμένος τελικός για τους Μπεργκαμάσκι...

Κλείνει το μάτι στην Ευρώπη η Τσέλσι, νίκη... ελπίδας για Γιουνάιτεντ-ThemaSports
16/05 @ 00:08

Κλείνει το μάτι στην Ευρώπη η Τσέλσι, νίκη... ελπίδας για Γιουνάιτεντ

Η Τσέλσι πέρασε από την έδρα της Μπράιτον, επικρατώντας 2-1 και αγκαλιάζει την 6η θέση, με τη Γιουνάιτεντ να λυγίζει 3-2 τη Νιούκαστλ, αλλά αμφότερες να ελπίζουν για Ευρώπη.

Άλωσε τη Νίκαια με «λάμψη» του 18χρονου Ζαγκέ η Παρί - Χάνει την Ευρώπη η Μαρσέιγ!-ThemaSports
16/05 @ 00:00

Η Παρί νίκησε 2-1 τη Νις με δύο γκολ του 18χρονου Γιοράμ Ζαγκέ, ενώ η Μαρσέιγ έχασε 1-0 από τη Ρεμς και ψάχνει «θαύμα» για να εξασφαλίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο.