μόνο με χρήση μαύρης μαγείας εξηγείται το μυθικό στατιστικό της Λεβερκούζεν που θυμίζει βιντεοπαιχνίδι

Ακολουθήστε μας στο Google news

Οι Γερμανοί επιτίθενται όχι μόνο αγωνιστικά αλλά και ψυχολογικά εδώ και καιρό στις αντίπαλες ομάδες.

Ηπρωταθλήτρια Γερμανίας συνεχίζει να διευρύνει το αήττητο σερί της, ωστόσο ο τρόπος με τον οποίο αυτό επιτυγχάνεται είναι τουλάχιστον ασύλληπτος.

Στο αγώνα απέναντι στην Στουτγκάρδη η ομάδα του Τσάμπι Αλόνσο πέτυχε για άλλη μία φορά κάτι τρομερό. Βρισκόταν με την πλάτη στο τοίχο και παρόλα αυτά το μέταλλο νικητή μίλησε. Η ήττα αποφεύχθηκε στο 90+6' και η Λεβερκούζεν ανέβασε το αήττητο στο μυθικό νούμερο των 46 αγώνων.

Βέβαια, όσο σημαντικό και να είναι αυτό το επίτευγμα, ο συνδυασμός με ένα άλλο στατιστικό μας παρουσιάζει μία πραγματικότητα δίχως προηγούμενο. Η Μπάγερ Λεβερκούζεν έχει αρνηθεί την ήττα μετά το 90' έντεκα φορές μέχρι τώρα!

• 90+7 εναντίον της Στουτγάρδης

Φυσικά, η σεζόν δεν έχει τελειώσει ακόμη και δεν αποκλείεται αυτό το σερί που σμπαραλιάζει ψυχολογικά τους αντιπάλους λίγο πριν το σφύριγμα της λήξης να διευρυνθεί...

contra.gr

Share

ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΡΘΡΑ

Κλείδωσε το Champions League με τρομερό Γκριεζμάν η Ατλέτικο Μαδρίτης (ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ)-ThemaSports
16/05 @ 01:30

Με τον Γκριεζμάν να κάνει χατ τρικ, η Ατλέτικο Μαδρίτης νίκησε 3-0 τη Χετάφε και εξασφάλισε την έξοδο στο Champions League.

Δεν μπορεί να ανέβει κατηγορία, αλλά θα παίξει Ευρώπη: Κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας η... Κορβινούλ Χουνεντοάρα!-ThemaSports
16/05 @ 00:47

Παρότι παίζει στη Β’ κατηγορία, η Κορβινούλ Χουνεντοάρα κατέκτησε το Κύπελλο Ρουμανίας και θα παίξει στα προκριματικά του Europa League.

Η... κατάρα της Αταλάντα καλά κρατεί: Κυπελλούχος Ιταλίας η Γιουβέντους!-ThemaSports
16/05 @ 00:14

Η... κατάρα της Αταλάντα καλά κρατεί: Κυπελλούχος Ιταλίας η Γιουβέντους!

Η Γιουβέντους λύγισε με 1-0 την Αταλάντα και κατέκτησε το Κύπελλο Ιταλίας για 15η φορά στην ιστορία της. Πέμπτος συνεχόμενος χαμένος τελικός για τους Μπεργκαμάσκι...

Κλείνει το μάτι στην Ευρώπη η Τσέλσι, νίκη... ελπίδας για Γιουνάιτεντ-ThemaSports
16/05 @ 00:08

Κλείνει το μάτι στην Ευρώπη η Τσέλσι, νίκη... ελπίδας για Γιουνάιτεντ

Η Τσέλσι πέρασε από την έδρα της Μπράιτον, επικρατώντας 2-1 και αγκαλιάζει την 6η θέση, με τη Γιουνάιτεντ να λυγίζει 3-2 τη Νιούκαστλ, αλλά αμφότερες να ελπίζουν για Ευρώπη.

Άλωσε τη Νίκαια με «λάμψη» του 18χρονου Ζαγκέ η Παρί - Χάνει την Ευρώπη η Μαρσέιγ!-ThemaSports
16/05 @ 00:00

Η Παρί νίκησε 2-1 τη Νις με δύο γκολ του 18χρονου Γιοράμ Ζαγκέ, ενώ η Μαρσέιγ έχασε 1-0 από τη Ρεμς και ψάχνει «θαύμα» για να εξασφαλίσει ευρωπαϊκό εισιτήριο.

Συνέτριψε την Κιλμάρνοκ και κατέκτησε το 54ο πρωτάθλημα της ιστορίας της η Σέλτικ!-ThemaSports
15/05 @ 23:41

Η Σέλτικ συνέτριψε με 5-0 την Κιλμάρνοκ και κατέκτησε και μαθηματικό το πρωτάθλημα Σκωτίας για 3η διαδοχική χρονιά και 54η στην ιστορία της!